GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DENİZLİ DERGİSİ

 

 

 “Geçmişten Günümüze Denizli Dergisi”; kentimizin doğal, kültürel, tarihsel değer ve birikimlerinin korunarak, kaybolan veya kaybolmak üzere olanlarının da ortaya çıkartılarak geleceğe taşınması gerektiğine inanan bir avuç duyarlı insan tarafından çıkarılmaktadır.

 

 

Bu dergi bir tarih dergisi değildir; ancak, gerçekleştirmeye çalıştığı amaç nedeniyle geçmişle, yani tarihle de içiçe olmak zorundadır. Kentlerin, tarih kitaplarında yazılmayan, ama çok daha zengin, çok daha renkli bir özel tarihleri vardır. Bu derginin oluşturacağını umduğumuz hareketin çalışma alanı da işte bu yerel tarih denilen alan olacaktır.

 

Dergimiz 3 ayda bir yayınlanmakta olup, ilk sayısı Mart ayında 1500 adet basılarak ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Haziran ayında ise gelen talep ve beğeni gözönüne alınarak 2000 adet basılmıştır.

 

Bu dergi, ortaya getirilmiş bir havuzdur. Onu doldurmak ve suyunu daim kılmak, her yaştan, her meslekten Denizlili’ye ve gönül verenlere düşmektedir. Bu havuzu değil doldurmak, onu göl yapacak hazinenin Denizli’de ve Denizli insanında olduğundan kuşku duyulmamalıdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere merhaba diyor, dergimizin Denizli’miz için hayırlı, uğurlu olmasını diliyoruz.

 

Dergi sayfamıza dergi.csavakfi.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.