Abalıoğlu Holding A.Ş. Anasayfa    Abalıoğlu Holding A.Ş. İletişim    Abalıoğlu Holding A.Ş. Site haritası     
Skip Navigation Links
Kurumsal Expand Kurumsal
Grup Şirketleri ve İştirakler Expand Grup Şirketleri ve İştirakler
Sosyal Performans Expand Sosyal Performans
İnsan Kaynakları Expand İnsan Kaynakları
Abalıoğlu Holding A.Ş. Duyurular - Gruptan Haberler
Abalıoğlu Holding A.Ş. Anasayfa görünümü  
Skip Navigation Links.  
 
Abalıoğlu Holding Grup Şirketleri Grup Şirketleri ve İştirakler
Abalıoğlu Holding Basında Biz - Duyurular - Gruptan Haberler Basında Biz - Duyurular - Gruptan Haberler
Abalıoğlu Holding İletişim İletişim Abalıoğlu Holding Site Haritası Site Haritası Abalıoğlu Holding TürkçeAbalıoğlu Holding English
Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.
Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.   Abalıoğlu Holding A.Ş. Abalıoğlu Holding A.Ş.  
İlgili makamlara gönderilen bilgilendirme yazısı
  30.09.2016

İlgili Makama;

24 Eylül 2016 tarihli Sabah Gazetesi’nde grubumuza bağlı bir şirketimizin Fetö Terör Örgütü ile ilişkili olduğu izlenimi veren tamamıyla asılsız ve yanlış bir haber yayınlanmıştır. Yanlış haberle ilgili Sabah Gazetesi ile de temasa geçilmiş ve tekzip gönderilmiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki; söz konusu gazete Yönetim Kurulu Üyelerimizle ilgili yanlış bilgi vermiştir. Şeffaflık ilkesiyle hareket eden kurumlarımız Abalıoğlu Holding ve Açık Kart Teknolojileri ve Ödeme Sistemleri Sanayi ve Tic. A.Ş. ’nin Yönetim Kurulu Üyeleri internet sayfamızda yayınlanmaktadır.

Abalıoğlu Holding 1941 yılında Cafer Sadık Abalıoğlu tarafından kurulmuştur.Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler sözleşmesini imzalayan az sayıdaki Türk şirketlerinden biri olan ve çağdaş yönetim ilkelerini benimseyen  Abalıoğlu Holding, kuruluşundan bu yana geçen 75 yıllık süreçte laik, demokratik Cumhuriyetimize ve temel değerlerine sonuna kadar bağlı olmuş, hiç bir dini, etnik, ideolojik cemaat veya kurumla yan yana gelmemiş, yasalara karşı gelecek herhangi bir oluşumla ilişki içinde olmamıştır. Her zaman gurur duyduğumuz bu duruşumuzdan, kurum olarak internet sayfamızda da beyan ve taahhüt ettiğimiz etik ilkelerimiz ile ailemizin ortak değerlerinden taviz vermemiz hiçbir şekilde söz konusu olamaz.

Sabah Gazetesi’ne gönderilen tekzip metninde de ifade ettiğimiz gibi, karanlık ideolojileri dolayısıyla ülkemize zarar vereceğine inandığımız gözü dönmüş hain Fetö Terör Örgütü ile tarihinin hiç bir döneminde ilişki içinde olunmamış, kurumumuz tarafından hiçbir yardım yapılmamıştır. 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra grubumuzdaki çalışma arkadaşlarımıza hitaben yazıp, internet sayfamıza ve duyuru panolarımıza koyduğumuz, görüşlerimizi içeren ilanı da ilişikte sunuyoruz. Demokrasiye inanan, kazandıklarını toplumla paylaşma ilkesi çerçevesinde hareket eden ve toplumumuzun gelişimine katkı sağlayacak sayısız sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiren Abalıoğlu Holding olarak şu anda bu konuda kendimizi savunmak durumunda kalmak bizleri son derece rahatsız etmektedir.

Bu vesileyle TEDES - Trafik Elektronik Denetleme Sistemi konusundaki görüşlerimizi de paylaşmak istiyoruz: Bilindiği gibi Ülkemiz trafik kazalarının fazlalığı açısından maalesef gelişmiş ülkelere nazaran oldukça üst sıralarda yer almaktadır. Her yıl ölümlü, yaralanmalı kazalar sonucunda çok sayıda insanımızı kaybetmekteyiz. Bunun önüne geçmek amacıyla devletimizin çağdaş bir yöntem olarak gördüğü ve gerekli düzenlemeleri yaparak uygulamaya koyduğu Trafik Elektronik Denetleme Sistemi’nin aşırı hız nedeniyle oluşan trafik kazalarını azaltacağına  inanmaktayız. Çok sayıda insanımızın  ölmesine, sakat kalmasına  veya  yaralanmasına neden olan tüm trafik kazalarına  engel olmak  amacı ile  başlanılan bu çalışmaların çok yararlı  olacağı aşikardır. Bu esas yararı bir tarafa bırakarak, kurallara riayet etmeyen sürücüleri mazlum gösterip aldığı cezaları öne çıkartan, onlara toleranslı davranabilmek adına masum insanların ölüm riskini arttırma olasılığı taşıyan  yaklaşımın, bu yararlı girişime zarar vereceği endişesi taşımaktayız.

Tabii ki sistemin eksiklikleri tamamlanmalı, yanlışlıkları düzeltilmeli, fakat bu çalışmalar uzmanların rasyonel raporları ile sınırlı kalmalı ve esas kazanımları riske etmemelidir.  Biz de; misyonumuzun “Önce İnsan” diye başlayan ilkesi ışığında  Abalıoğlu Holding olarak bünyemizdeki Açık Kart Teknolojileri ve Ödeme Sistemleri Sanayi ve Tic. A.Ş.’ nin sunduğu alt yapı çözümleriyle; ülkemizin trafik terörünün önlenmesine katkı sağladığımıza inanıyoruz.

Saygılarımızla,

İsmet ABALIOĞLU                       Ali ABALIOĞLU

Yönetim Kurulu Başkanı              Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

 

 Yukarı

 
  Takip edin Abalıoğlu Holding A.Ş. Facebook Abalıoğlu Holding A.Ş. Facebook Bilgi Toplumu Hizmetleri   Gizlilik Politikamız    
 
Abalıoğlu Holding A.Ş.